Biuletyn Informacja Publicznej KPRM
RSS
Gdzie jestem? > Start > BIP KPRM > Baza ogłoszeń


RSS - informacje

RSS (Really Simple Syndication) to format oparty na języku XML, który jest używany do dystrybucji i integrowania treści. Subskrybowanie kanałów RSS umożliwia odbiór dostosowanych, aktualnych informacji z ulubionych, internetowych żródeł treści bez potrzeby regularnego sprawdzania aktualizacji witryn.

Jak uzyskać dostęp do kanałów RSS

Wystarczy ściągnąć odpowiedni program, tzw. czytnik, który gromadzi je w jednym miejscu i sortuje zgodnie z wytycznymi wskazanymi przez użytkownika. Listę dostępnych czytnikw możecie Państwo znaleźć tutaj. Po zainstalowaniu czytnika wystarczy zaznaczyć kanały RSS, które chcecie subskrybować, a nowe pozycje z każdego z nich będą automatycznie pobierane i wyświetlane.
Z zalet RSS można korzystać także za pomocą czytników przeglądarek internetowych takich jak Mozilla, Firefox czy Opera. RSS wykorzystywany jest również przy przesyłaniu informacji między serwisami internetowymi.

Kanały RSS serwisu "Praca w służbie cywilnej"

Serwis "Praca w służbie cywilnej" udostępnia kilka kanałów RSS. Aby je subskrybować, wystarczy kliknąć pomarańczowy przycisk "RSS" przy kanale.

ogłoszenia wg województw